Overview of the JET results

by F. Romanelli, M. Abhangi, P. Abreu, M. Aftanas, M. Afzal, K. M. Aggarwal, L. Aho-Mantila, E. Ahonen, M. Aints, M. Airila, R. Albanese, D. Alegre, E. Alessi, P. Aleynikov, A. Alfier, A. Alkseev, P. Allan, S. Almaviva, A. Alonso, B. Alper, I. Alsworth, D. Alves, G. Ambrosino, R. Ambrosino, V. Amosov, F. Andersson, E. Andersson Sunden, M. Angelone, A. Anghel, M. Anghel, C. Angioni, L. Appel, G. Apruzzese, P. Arena, M. Ariola, H. Arnichand, G. Arnoux, S. Arshad, A. Ash, E. Asp, O. Asunta, C. V. Atanasiu, Y. Austin, L. Avotina, M. D. Axton, C. Ayres, C. Bachmann, A. Baciero, D. Baiao, V. Bailescu, B. Baiocchi, A. Baker, R. A. Baker, I. Balboa, M. Balden, N. Balshaw, R. Bament, J. W. Banks, Y. F. Baranov, I. L. Barlow, M. A. Barnard, D. Barnes, R. Barnsley, A. Baron Wiechec, M. Baruzzo, V. Basiuk, M. Bassan, R. Bastow, A. Batista, P. Batistoni, R. Bauer, B. Bauvir, B. Bazylev, J. Beal, P. S. Beaumont, A. Becoulet, P. Bednarczyk, N. Bekris, M. Beldishevski, K. Bell, F. Belli, M. Bellinger, J. K. Belo, P. Belo, E. Belonohy, N. A. Benterman, H. Bergsaker, J. Bernardo, M. Bernert, M. Berry, L. Bertalot, M. N. A. Beurskens, B. Bieg, J. Bielecki, T. Biewer, M. Bigi, P. Bilkova, F. Binda, J. P. S. Bizarro, C. Bjorkas, K. Blackman, T. R. Blackman, P. Blanchard, E. Blanco, P. Blatchford, V. Bobkov, A. Boboc, G. Bodnar, O. Bogar, T. Bolzonella, L. Boncagni, R. Bonham, G. Bonheure, J. Boom, J. Booth, D. Borba, D. Borodin, A. Botrugno, C. Boulbe, P. Boulting, K. V. Bovert, M. Bowden, C. Bower, T. Boyce, H. J. Boyer, J. M. A. Bradshaw, V. Braic, B. Breizman, S. Bremond, P. D. Brennan, A. Brett, S. Brezinsek, M. D. J. Bright, M. Brix, W. Broeckx, M. Brombin, B. C. Brown, D. P. D. Brown, M. Brown, E. Bruno, J. Bucalossi, J. Buch, M. A. Buckley, K. Bucko, R. Budny, H. Bufferand, M. Bulman, N. Bulmer, P. Bunting, P. Buratti, G. Burcea, A. Burckhart, A. Buscarino, P. R. Butcher, N. K. Butler, I. Bykov, J. Byrne, A. Byszuk, A. Cackett, P. Cahyna, G. Cain, G. Calabro, C. P. Callaghan, D. C. Campling, J. Cane, B. Cannas, A. J. Capel, M. Caputano, P. J. Card, A. Cardinali, P. Carman, D. Carralero, L. Carraro, B. B. Carvalho, I. Carvalho, P. Carvalho, F. J. Casson, C. Castaldo, R. Cavazzana, M. Cavinato, A. Cazzaniga, M. Cecconello, E. Cecil, A. Cenedese, C. Centioli, R. Cesario, C. D. Challis, M. Chandler, D. Chandra, C. S. Chang, A. Chankin, I. T. Chapman, S. C. Chapman, M. Chernyshova, P. Chiru, G. Chitarin, B. Chouli, N. Chung, G. Ciraolo, D. Ciric, J. Citrin, F. Clairet, E. Clark, D. Clatworthy, R. Clay, M. Clever, J. P. Coad, P. A. Coates, V. Coccorese, V. Cocilovo, S. Coda, R. Coelho, J. W. Coenen, I. Coffey, L. Colas, S. Collins, J. E. Conboy, S. Conroy, N. Cook, D. Coombs, D. Cooper, S. R. Cooper, Y. Corre, G. Corrigan, S. Cortes, D. Coster, A. S. Couchman, M. Cox, M. P. Cox, P. Cox, T. Craciunescu, S. Cramp, F. Crisanti, I. Cristescu, G. Croci, O. Croft, K. Crombe, R. Crowe, N. Cruz, G. Cseh, K. Cull, L. Cupido, D. Curran, M. Curuia, A. Czarnecka, T. Czarski, S. Dalley, A. Dalziel, D. Darrow, R. Davies, W. Davis, C. Day, I. E. Day, E. de la Cal, E. de la Luna, M. De Magistris, J. L. de Pablos, G. De Tommasi, P. C. de Vries, K. Deakin, J. Deane, J. Decker, F. Degli Agostini, R. Dejarnac, E. Delabie, N. den Harder, R. O. Dendy, P. Denner, S. Devaux, P. Devynck, F. Di Maio, L. Di Pace, T. Dittmar, D. Dodt, T. Donne, P. Dooley, S. E. Dorling, S. Dormido-Canto, S. Doswon, D. Douai, P. T. Doyle, T. Dreischuh, P. Drewelow, V. Drozdov, K. Drozdowicz, R. Dumont, P. Dumortier, D. Dunai, M. Dunne, I. Duran, F. Durodie, P. Dutta, B. Duval, R. Dux, K. Dylst, N. Dzysiuk, P. V. Edappala, A. M. Edwards, Th. Eich, A. Ekedahl, T. Elevant, R. El-Jorf, C. G. Elsmore, G. Ericsson, A. Eriksson, J. Eriksson, L. G. Eriksson, B. Esposito, H. G. Esser, D. Esteve, G. E. Evans, J. Evans, G. D. Ewart, D. T. Ewers, D. Fagan, D. Falie, J. W. Farthing, A. Fasoli, L. Fattorini, B. Faugeras, J. Faustin, N. Fawlk, G. Federici, N. Fedorczak, R. C. Felton, C. Fenzi, A. Fernades, H. Fernandes, J. Ferreira, J. A. Fessey, L. Figini, A. Figueiredo, J. Figueiredo, A. Fil, P. Finburg, M. Firdaouss, U. Fischer, L. Fittill, M. Fitzgerald, D. Flammini, J. Flanagan, C. Fleming, K. Flinders, A. Formisano, L. Forsythe, L. Fortuna, M. Fortune, M. Frasca, L. Frassinetti, M. Freisinger, R. Fresa, D. Frigione, V. Fuchs, J. Fyvie, M. Gadomska, K. Gal, C. Galperti, R. Galvao, X. Gao, S. Garavaglia, J. Garcia, A. Garcia-Carrasco, M. Garcia-Munoz, M. Gardner, L. Garzotti, P. Gaudio, E. Gauthier, J. W. Gaze, D. F. Gear, S. J. Gee, M. Gelfusa, E. Genangeli, S. Gerasimov, G. Gervasini, M. Ghate, M. Gherendi, J. C. Giacalone, L. Giacomelli, C. S. Gibson, T. Giegerich, D. Gin, E. Giovannozzi, J. B. Girardo, C. Giroud, G. Giruzzi, C. Gleason-Gonzalez, J. Godwin, P. Gohil, A. Gojska, V. Goloborod’ko, R. Gomes, B. Goncalves, M. Goniche, S. Gonzalez, B. Goodsell, A. Goodyear, G. Gorini, A. Goussarov, B. Graham, M. E. Graham, J. Graves, N. Grazier, N. R. Green, H. Greuner, E. Grigore, F. S. Griph, C. Grisolia, D. Grist, M. Groth, C. N. Grundy, M. Gryaznevich, D. Guard, D. Gubb, C. Guillemaut, Y. Guo, H. H. Utoh, L. J. Hackett, S. Hacquin, A. Hagar, A. Hakola, M. Halitovs, S. J. Hall, S. P. Hallworth Cook, K. Hammond, J. Hart, D. Harting, N. Hartmann, T. D. V. Haupt, N. C. Hawkes, J. Hawkins, P. W. Haydon, S. Hazel, P. J. L. Heesterman, K. Heinola, C. Hellesen, T. Hellsten, W. Helou, O. N. Hemming, T. C. Hender, M. Henderson, R. Henriques, D. Hepple, G. Hermon, C. Hidalgo, E. G. Highcock, J. W. Hill, M. Hill, J. Hillairet, J. Hillesheim, D. Hillis, A. Hjalmarsson, J. Hobirk, C. H. A. Hogben, G. M. D. Hogeweij, D. A. Homfray, J. Horacek, A. R. Horton, L. D. Horton, S. P. Hotchin, M. R. Hough, P. J. Howarth, A. Huber, T. M. Huddleston, M. Hughes, C. L. Hunter, H. Hurzlmeier, S. Huygen, P. Huynh, J. Igitkhanov, D. Iglesias, M. Imrisek, D. Ivanova, I. Ivanova-Stanik, E. Ivings, S. Jachmich, A. S. Jacobsen, P. Jacquet, K. Jakubowska, J. James, F. Janky, A. Jarvinen, F. Jaulmes, S. Jednorog, C. Jenkins, I. Jenkins, K. Jesko, E. Joffrin, R. Johnson, T. Johnson, L. Joita, G. Jones, T. T. C. Jones, L. Joyce, C. Jupen, K. K. Hoshino, A. Kallenbach, D. Kalupin, K. Kamiya, J. Kaniewski, A. Kantor, J. Karhunen, G. Kasprowicz, G. Kaveney, Y. Kazakov, D. L. Keeling, J. Keep, M. Kempenaars, C. Kennedy, D. Kenny, E. Khilkevich, M. Kiisk, H.-T. Kim, H. S. Kim, C. King, D. King, R. F. King, D. J. Kinna, V. Kiptily, K. Kirov, A. Kirschner, G. Kizane, C. Klepper, M. Knaup, S. J. Knipe, T. Kobuchi, F. Kochl, G. Kocsis, D. Kogut, S. Koivuranta, M. Koppen, T. Koskela, H. R. Koslowski, V. Kotov, E. Kowalska-Strzeciwilk, A. Krasilnikov, V. Krasilnikov, A. Kreter, K. Krieger, Y. Krivchenkov, A. Krivska, U. Kruezi, I. Ksiazek, A. Kukushkin, A. Kundu, T. Kurki-Suonio, O. T. Kwon, V. Kyrytsya, M. Laan, C. Labate, L. Laguardia, N. Lam, C. Lane, P. T. Lang, J. Lapins, A. Lasa, J. R. Last, A. Lawson, K. D. Lawson, A. Lazaros, E. Lazzaro, S. Lee, H. J. Leggate, M. Lehnen, D. Leichtle, P. Leichuer, F. Leipold, I. Lengar, M. Lennholm, E. Lerche, M. Leyland, W. Leysen, Y. Liang, J. Likonen, V. Lindholm, J. Linke, Ch. Linsmeier, B. Lipschultz, X. Litaudon, G. Liu, Y. Liu, V. P. Lo Schiavo, T. Loarer, A. Loarte, R. C. Lobel, N. Lohr, P. J. Lomas, J. Lonnroth, J. Lopez, J. M. Lopez, F. Louche, A. B. Loving, S. Lowbridge, C. Lowry, T. Luce, R. M. A. Lucock, A. Lukin, A. M. Lungu, C. P. Lungu, I. Lupelli, A. Lyssoivan, P. Macheta, A. S. Mackenzie, G. Maddaluno, G. P. Maddison, B. Magesh, P. Maget, C. F. Maggi, H. Maier, J. Mailloux, A. Maj, T. Makkonen, R. Makwana, A. Malaquias, F. Mansffield, M. Mansfield, M. E. Manso, P. Mantica, M. Mantsinen, A. Manzanares, Y. Marandet, N. Marcenko, C. Marchetto, O. Marchuk, M. Marinelli, M. Marinucci, T. Markovic, D. Marocco, L. Marot, C. A. Marren, S. Marsen, R. Marshal, A. Martin, D. L. Martin, Y. Martin, A. Martin de Aguilera, J. R. Martin-Solis, A. Masiello, M. Maslov, V. Maslova, S. Matejcik, M. Mattei, G. F. Matthews, D. Matveev, M. Matveev, F. Maviglia, M. Mayer, M.-L. Mayoral, D. Mazon, C. Mazzotta, R. McAdams, P. J. McCarthy, K. G. McClements, K. McCormick, P. A. McCullen, D. McDonald, R. Mcgregor, R. McKean, J. McKehon, R. McKinley, I. Meadows, R. C. Meadows, F. Medina, M. Medland, S. Medley, S. Meigh, A. G. Meigs, L. Meneses, S. Menmuir, I. R. Merrigan, Ph. Mertens, S. Meshchaninov, A. Messiaen, B. Meszaros, H. Meyer, G. Miano, R. Michling, D. Middleton-Gear, J. Miettunen, P. Migliucci, E. Militello-Asp, S. Minucci, F. Mirizzi, Y. Miyoshi, J. Mlynar, I. Monakhov, P. Monier-Garbet, R. Mooney, S. Moradi, S. Mordijck, L. Moreira, R. Moreno, P. D. Morgan, R. Morgan, L. Morley, C. Morlock, A. W. Morris, J. Morris, L. Moser, D. Moulton, A. Murari, A. Muraro, I. Mustata, N. N. Asakura, F. Nabais, T. Nakano, E. Nardon, V. Naulin, M. F. F. Nave, I. Nedzelski, N. Neethiraj, G. Nemtsev, F. Nespoli, A. Neto, R. Neu, O. Neubauer, M. Newman, K. J. Nicholls, D. Nicolai, T. Nicolas, P. Nieckchen, P. Nielsen, M. P. S. Nightingale, E. Nilsson, D. Nishijima, C. Noble, M. Nocente, D. Nodwell, H. Nordman, I. Nunes, B. O’Meara, M. Oberkofler, B. Obryk, T. Odupitan, M. T. Ogawa, T. O’Gorman, M. Okabayashi, S. Olariu, M. O’Mullane, J. Ongena, F. Orsitto, B. I. Oswuigwe, N. Pace, D. Pacella, A. Page, A. Paget, D. Pagett, E. Pajuste, S. Palazzo, J. Pamela, S. Pamela, A. Panin, S. Panja, P. Papp, V. Parail, P. Paris, S. C. W. Parish, M. Park, A. Parsloe, R. Pasqualotto, I. J. Pearson, M. A. Pedrosa, R. Pereira, E. Perelli Cippo, Ch. Perez von Thun, C. Perez-Von-Thun, V. Pericoli-Ridolfini, A. Perona, S. Peruzzo, S. Peschanyi, M. Peterka, P. Petersson, G. Petravich, V. Petrzilka, D. Pfefferle, V. Philipps, A. Pietropaolo, M. Pillon, G. Pintsuk, P. Piovesan, A. Pires dos Reis, A. Pironti, F. Pisano, R. Pitts, C. Plusczyk, V. Plyusnin, N. Pomaro, O. Pompilian, P. J. Pool, S. Popovichev, F. Porcelli, C. Porosnicu, M. Porton, A. Pospieszczyk, G. Possnert, S. Potzel, T. Powell, K. Pozniak, J. Pozzi, V. Prajapati, R. Prakash, G. Prestopino, D. Price, R. Price, P. Prior, R. Prokopowicz, R. Proudfoot, P. Puglia, M. E. Puiatti, D. Pulley, K. Purahoo, T. Putterich, A. Quercia, E. Rachlew, M. Rack, J. Raeder, M. S. J. Rainford, G. Ramogida, S. Ranjan, J. Rasmussen, J. J. Rasmussen, K. Rathod, G. Ratta, C. Rayner, M. Rebai, D. Reece, A. Reed, D. Refy, B. Regan, J. Regana, M. Reich, P. Reid, M. Reinelt, M. L. Reinke, M. Reinke, D. Reiser, D. Reiter, D. Rendell, C. Reux, V. Riccardo, F. G. Rimini, M. Riva, J. E. C. Roberts, R. J. Robins, S. A. Robinson, T. Robinson, D. W. Robson, P. Roddick, R. Rodionov, V. Rohde, F. Romanelli, M. Romanelli, S. Romanelli, A. Romano, D. Rowe, S. Rowe, A. Rowley, M. Rubel, G. Rubinacci, L. Ruchko, M. Ruiz, C. Ruset, L. Ryc, J. Rzadkiewicz, S. Saarelma, R. Sabot, S. Sadakov, E. Safi, P. Sagar, G. Saibene, F. Saint-Laurent, M. Salewski, A. Salmi, F. Salzedas, U. Samm, D. Sandiford, P. Sandquist, P. Santa, M. I. K. Santala, F. Sartori, R. Sartori, R. Saunders, O. Sauter, R. Scannell, A. Scarabosio, T. Schlummer, V. Schmidt, O. Schmitz, S. Schmuck, M. Schneider, M. Scholz, K. Schopf, B. Schweer, G. Sergienko, A. Serikov, M. Sertoli, A. Shabbir, M. Shannon, M. M. J. Shannon, S. E. Sharapov, I. Shaw, S. R. Shaw, A. Shepherd, A. Shevelev, A. Shumack, M. Sibbald, B. Sieglin, C. Silva, P. A. Simmons, A. Sinha, S. K. Sipila, A. C. C. Sips, P. Siren, A. Sirinelli, H. Sjostrand, M. Skiba, R. Skilton, B. Slade, N. Smith, P. G. Smith, T. J. Smith, L. Snoj, S. Soare, E. R. Solano, S. Soldatov, P. Sonato, A. Sopplesa, J. Sousa, C. B. C. Sowden, C. Sozzi, A. Sparkes, T. Spelzini, F. Spineanu, G. Stables, I. Stamatelatos, M. F. Stamp, V. Stancalie, R. Stankiewicz, G. Stankunas, M. Stano, C. Stan-Sion, D. E. Starkey, M. J. Stead, M. Stejner, A. V. Stephen, M. Stephen, B. D. Stevens, D. Stoyanov, J. Strachan, P. Strand, M. Stransky, P. Strom, G. Stubbs, W. Studholme, F. Subba, H. P. Summers, Y. Sun, J. Svensson, N. Sykes, B. D. Syme, T. Szabolics, G. Szepesi, A. Szydlowski, T. T. Suzuki, F. Tabares, V. Takalo, B. Tal, T. Tala, A. R. Talbot, C. Taliercio, P. Tamain, C. Tame, M. Tardocchi, L. Taroni, K. A. Taylor, G. Telesca, N. Teplova, A. Terra, D. Testa, B. Teuchner, S. Tholerus, F. Thomas, J. D. Thomas, P. Thomas, A. Thompson, C.-A. Thompson, V. K. Thompson, L. Thomson, L. Thorne, P. A. Tigwell, N. Tipton, I. Tiseanu, H. Tojo, M. Z. Tokar, M. Tomes, P. Tonner, S. Tosti, M. Towndrow, P. Trimble, M. Tripsky, M. Tsalas, E. Tsitrone, D. Tskhakaya jun, O. Tudisco, I. Turner, M. M. Turner, M. Turnyanskiy, G. Tvalashvili, S. G. J. Tyrrell, Z. Ul-Abidin, D. Ulyatt, B. Unterberg, H. Urano, I. Uytdenhouwen, A. P. Vadgama, D. Valcarcel, M. Valisa, M. Valovic, D. Van Eester, W. Van Renterghem, G. J. van Rooij, C. A. F. Varandas, S. Varoutis, S. Vartanian, K. Vasava, V. Vdovin, J. Vega, G. Verdoolaege, R. Verhoeven, C. Verona, M. Vervier, E. Veshchev, D. Vezinet, J. Vicente, S. Villari, F. Villone, I. Vinyar, B. Viola, R. Vitelli, A. Vitins, M. Vlad, I. Voitsekhovitch, P. Vondracek, M. Vrancken, W. W. Pires de Sa, C. W. F. Waldon, M. Walker, M. Walsh, R. J. Warren, J. Waterhouse, N. W. Watkins, C. Watts, T. Wauters, M. W. Way, A. Webster, A. Weckmann, J. Weiland, H. Weisen, M. Weiszflog, S. Welte, J. Wendel, R. Wenninger, A. T. West, M. R. Wheatley, S. Whetham, A. M. Whitehead, B. D. Whitehead, P. Whittington, A. M. Widdowson, S. Wiesen, D. Wilkes, J. Wilkinson, M. Williams, A. R. Wilson, D. J. Wilson, H. R. Wilson, M. Wischmeier, G. Withenshaw, D. M. Witts, D. Wojciech, A. Wojenski, D. Wood, S. Wood, C. Woodley, U. Woznicka, J. Wright, J. Wu, L. Yao, D. Yapp, V. Yavorskij, M. G. Yoo, J. Yorkshades, C. Young, D. Young, I. D. Young, W. Zabolotny, J. Zacks, R. Zagorski, F. S. Zaitsev, R. Zanino, V. Zaroschi, K. D. Zastrow, W. Zeidner, A. Ziolkowski, V. Zoita, S. Zoletnik, I. Zychor, JET Contributors
Reference:
Overview of the JET results (F. Romanelli, M. Abhangi, P. Abreu, M. Aftanas, M. Afzal, K. M. Aggarwal, L. Aho-Mantila, E. Ahonen, M. Aints, M. Airila, R. Albanese, D. Alegre, E. Alessi, P. Aleynikov, A. Alfier, A. Alkseev, P. Allan, S. Almaviva, A. Alonso, B. Alper, I. Alsworth, D. Alves, G. Ambrosino, R. Ambrosino, V. Amosov, F. Andersson, E. Andersson Sunden, M. Angelone, A. Anghel, M. Anghel, C. Angioni, L. Appel, G. Apruzzese, P. Arena, M. Ariola, H. Arnichand, G. Arnoux, S. Arshad, A. Ash, E. Asp, O. Asunta, C. V. Atanasiu, Y. Austin, L. Avotina, M. D. Axton, C. Ayres, C. Bachmann, A. Baciero, D. Baiao, V. Bailescu, B. Baiocchi, A. Baker, R. A. Baker, I. Balboa, M. Balden, N. Balshaw, R. Bament, J. W. Banks, Y. F. Baranov, I. L. Barlow, M. A. Barnard, D. Barnes, R. Barnsley, A. Baron Wiechec, M. Baruzzo, V. Basiuk, M. Bassan, R. Bastow, A. Batista, P. Batistoni, R. Bauer, B. Bauvir, B. Bazylev, J. Beal, P. S. Beaumont, A. Becoulet, P. Bednarczyk, N. Bekris, M. Beldishevski, K. Bell, F. Belli, M. Bellinger, J. K. Belo, P. Belo, E. Belonohy, N. A. Benterman, H. Bergsaker, J. Bernardo, M. Bernert, M. Berry, L. Bertalot, M. N. A. Beurskens, B. Bieg, J. Bielecki, T. Biewer, M. Bigi, P. Bilkova, F. Binda, J. P. S. Bizarro, C. Bjorkas, K. Blackman, T. R. Blackman, P. Blanchard, E. Blanco, P. Blatchford, V. Bobkov, A. Boboc, G. Bodnar, O. Bogar, T. Bolzonella, L. Boncagni, R. Bonham, G. Bonheure, J. Boom, J. Booth, D. Borba, D. Borodin, A. Botrugno, C. Boulbe, P. Boulting, K. V. Bovert, M. Bowden, C. Bower, T. Boyce, H. J. Boyer, J. M. A. Bradshaw, V. Braic, B. Breizman, S. Bremond, P. D. Brennan, A. Brett, S. Brezinsek, M. D. J. Bright, M. Brix, W. Broeckx, M. Brombin, B. C. Brown, D. P. D. Brown, M. Brown, E. Bruno, J. Bucalossi, J. Buch, M. A. Buckley, K. Bucko, R. Budny, H. Bufferand, M. Bulman, N. Bulmer, P. Bunting, P. Buratti, G. Burcea, A. Burckhart, A. Buscarino, P. R. Butcher, N. K. Butler, I. Bykov, J. Byrne, A. Byszuk, A. Cackett, P. Cahyna, G. Cain, G. Calabro, C. P. Callaghan, D. C. Campling, J. Cane, B. Cannas, A. J. Capel, M. Caputano, P. J. Card, A. Cardinali, P. Carman, D. Carralero, L. Carraro, B. B. Carvalho, I. Carvalho, P. Carvalho, F. J. Casson, C. Castaldo, R. Cavazzana, M. Cavinato, A. Cazzaniga, M. Cecconello, E. Cecil, A. Cenedese, C. Centioli, R. Cesario, C. D. Challis, M. Chandler, D. Chandra, C. S. Chang, A. Chankin, I. T. Chapman, S. C. Chapman, M. Chernyshova, P. Chiru, G. Chitarin, B. Chouli, N. Chung, G. Ciraolo, D. Ciric, J. Citrin, F. Clairet, E. Clark, D. Clatworthy, R. Clay, M. Clever, J. P. Coad, P. A. Coates, V. Coccorese, V. Cocilovo, S. Coda, R. Coelho, J. W. Coenen, I. Coffey, L. Colas, S. Collins, J. E. Conboy, S. Conroy, N. Cook, D. Coombs, D. Cooper, S. R. Cooper, Y. Corre, G. Corrigan, S. Cortes, D. Coster, A. S. Couchman, M. Cox, M. P. Cox, P. Cox, T. Craciunescu, S. Cramp, F. Crisanti, I. Cristescu, G. Croci, O. Croft, K. Crombe, R. Crowe, N. Cruz, G. Cseh, K. Cull, L. Cupido, D. Curran, M. Curuia, A. Czarnecka, T. Czarski, S. Dalley, A. Dalziel, D. Darrow, R. Davies, W. Davis, C. Day, I. E. Day, E. de la Cal, E. de la Luna, M. De Magistris, J. L. de Pablos, G. De Tommasi, P. C. de Vries, K. Deakin, J. Deane, J. Decker, F. Degli Agostini, R. Dejarnac, E. Delabie, N. den Harder, R. O. Dendy, P. Denner, S. Devaux, P. Devynck, F. Di Maio, L. Di Pace, T. Dittmar, D. Dodt, T. Donne, P. Dooley, S. E. Dorling, S. Dormido-Canto, S. Doswon, D. Douai, P. T. Doyle, T. Dreischuh, P. Drewelow, V. Drozdov, K. Drozdowicz, R. Dumont, P. Dumortier, D. Dunai, M. Dunne, I. Duran, F. Durodie, P. Dutta, B. Duval, R. Dux, K. Dylst, N. Dzysiuk, P. V. Edappala, A. M. Edwards, Th. Eich, A. Ekedahl, T. Elevant, R. El-Jorf, C. G. Elsmore, G. Ericsson, A. Eriksson, J. Eriksson, L. G. Eriksson, B. Esposito, H. G. Esser, D. Esteve, G. E. Evans, J. Evans, G. D. Ewart, D. T. Ewers, D. Fagan, D. Falie, J. W. Farthing, A. Fasoli, L. Fattorini, B. Faugeras, J. Faustin, N. Fawlk, G. Federici, N. Fedorczak, R. C. Felton, C. Fenzi, A. Fernades, H. Fernandes, J. Ferreira, J. A. Fessey, L. Figini, A. Figueiredo, J. Figueiredo, A. Fil, P. Finburg, M. Firdaouss, U. Fischer, L. Fittill, M. Fitzgerald, D. Flammini, J. Flanagan, C. Fleming, K. Flinders, A. Formisano, L. Forsythe, L. Fortuna, M. Fortune, M. Frasca, L. Frassinetti, M. Freisinger, R. Fresa, D. Frigione, V. Fuchs, J. Fyvie, M. Gadomska, K. Gal, C. Galperti, R. Galvao, X. Gao, S. Garavaglia, J. Garcia, A. Garcia-Carrasco, M. Garcia-Munoz, M. Gardner, L. Garzotti, P. Gaudio, E. Gauthier, J. W. Gaze, D. F. Gear, S. J. Gee, M. Gelfusa, E. Genangeli, S. Gerasimov, G. Gervasini, M. Ghate, M. Gherendi, J. C. Giacalone, L. Giacomelli, C. S. Gibson, T. Giegerich, D. Gin, E. Giovannozzi, J. B. Girardo, C. Giroud, G. Giruzzi, C. Gleason-Gonzalez, J. Godwin, P. Gohil, A. Gojska, V. Goloborod’ko, R. Gomes, B. Goncalves, M. Goniche, S. Gonzalez, B. Goodsell, A. Goodyear, G. Gorini, A. Goussarov, B. Graham, M. E. Graham, J. Graves, N. Grazier, N. R. Green, H. Greuner, E. Grigore, F. S. Griph, C. Grisolia, D. Grist, M. Groth, C. N. Grundy, M. Gryaznevich, D. Guard, D. Gubb, C. Guillemaut, Y. Guo, H. H. Utoh, L. J. Hackett, S. Hacquin, A. Hagar, A. Hakola, M. Halitovs, S. J. Hall, S. P. Hallworth Cook, K. Hammond, J. Hart, D. Harting, N. Hartmann, T. D. V. Haupt, N. C. Hawkes, J. Hawkins, P. W. Haydon, S. Hazel, P. J. L. Heesterman, K. Heinola, C. Hellesen, T. Hellsten, W. Helou, O. N. Hemming, T. C. Hender, M. Henderson, R. Henriques, D. Hepple, G. Hermon, C. Hidalgo, E. G. Highcock, J. W. Hill, M. Hill, J. Hillairet, J. Hillesheim, D. Hillis, A. Hjalmarsson, J. Hobirk, C. H. A. Hogben, G. M. D. Hogeweij, D. A. Homfray, J. Horacek, A. R. Horton, L. D. Horton, S. P. Hotchin, M. R. Hough, P. J. Howarth, A. Huber, T. M. Huddleston, M. Hughes, C. L. Hunter, H. Hurzlmeier, S. Huygen, P. Huynh, J. Igitkhanov, D. Iglesias, M. Imrisek, D. Ivanova, I. Ivanova-Stanik, E. Ivings, S. Jachmich, A. S. Jacobsen, P. Jacquet, K. Jakubowska, J. James, F. Janky, A. Jarvinen, F. Jaulmes, S. Jednorog, C. Jenkins, I. Jenkins, K. Jesko, E. Joffrin, R. Johnson, T. Johnson, L. Joita, G. Jones, T. T. C. Jones, L. Joyce, C. Jupen, K. K. Hoshino, A. Kallenbach, D. Kalupin, K. Kamiya, J. Kaniewski, A. Kantor, J. Karhunen, G. Kasprowicz, G. Kaveney, Y. Kazakov, D. L. Keeling, J. Keep, M. Kempenaars, C. Kennedy, D. Kenny, E. Khilkevich, M. Kiisk, H.-T. Kim, H. S. Kim, C. King, D. King, R. F. King, D. J. Kinna, V. Kiptily, K. Kirov, A. Kirschner, G. Kizane, C. Klepper, M. Knaup, S. J. Knipe, T. Kobuchi, F. Kochl, G. Kocsis, D. Kogut, S. Koivuranta, M. Koppen, T. Koskela, H. R. Koslowski, V. Kotov, E. Kowalska-Strzeciwilk, A. Krasilnikov, V. Krasilnikov, A. Kreter, K. Krieger, Y. Krivchenkov, A. Krivska, U. Kruezi, I. Ksiazek, A. Kukushkin, A. Kundu, T. Kurki-Suonio, O. T. Kwon, V. Kyrytsya, M. Laan, C. Labate, L. Laguardia, N. Lam, C. Lane, P. T. Lang, J. Lapins, A. Lasa, J. R. Last, A. Lawson, K. D. Lawson, A. Lazaros, E. Lazzaro, S. Lee, H. J. Leggate, M. Lehnen, D. Leichtle, P. Leichuer, F. Leipold, I. Lengar, M. Lennholm, E. Lerche, M. Leyland, W. Leysen, Y. Liang, J. Likonen, V. Lindholm, J. Linke, Ch. Linsmeier, B. Lipschultz, X. Litaudon, G. Liu, Y. Liu, V. P. Lo Schiavo, T. Loarer, A. Loarte, R. C. Lobel, N. Lohr, P. J. Lomas, J. Lonnroth, J. Lopez, J. M. Lopez, F. Louche, A. B. Loving, S. Lowbridge, C. Lowry, T. Luce, R. M. A. Lucock, A. Lukin, A. M. Lungu, C. P. Lungu, I. Lupelli, A. Lyssoivan, P. Macheta, A. S. Mackenzie, G. Maddaluno, G. P. Maddison, B. Magesh, P. Maget, C. F. Maggi, H. Maier, J. Mailloux, A. Maj, T. Makkonen, R. Makwana, A. Malaquias, F. Mansffield, M. Mansfield, M. E. Manso, P. Mantica, M. Mantsinen, A. Manzanares, Y. Marandet, N. Marcenko, C. Marchetto, O. Marchuk, M. Marinelli, M. Marinucci, T. Markovic, D. Marocco, L. Marot, C. A. Marren, S. Marsen, R. Marshal, A. Martin, D. L. Martin, Y. Martin, A. Martin de Aguilera, J. R. Martin-Solis, A. Masiello, M. Maslov, V. Maslova, S. Matejcik, M. Mattei, G. F. Matthews, D. Matveev, M. Matveev, F. Maviglia, M. Mayer, M.-L. Mayoral, D. Mazon, C. Mazzotta, R. McAdams, P. J. McCarthy, K. G. McClements, K. McCormick, P. A. McCullen, D. McDonald, R. Mcgregor, R. McKean, J. McKehon, R. McKinley, I. Meadows, R. C. Meadows, F. Medina, M. Medland, S. Medley, S. Meigh, A. G. Meigs, L. Meneses, S. Menmuir, I. R. Merrigan, Ph. Mertens, S. Meshchaninov, A. Messiaen, B. Meszaros, H. Meyer, G. Miano, R. Michling, D. Middleton-Gear, J. Miettunen, P. Migliucci, E. Militello-Asp, S. Minucci, F. Mirizzi, Y. Miyoshi, J. Mlynar, I. Monakhov, P. Monier-Garbet, R. Mooney, S. Moradi, S. Mordijck, L. Moreira, R. Moreno, P. D. Morgan, R. Morgan, L. Morley, C. Morlock, A. W. Morris, J. Morris, L. Moser, D. Moulton, A. Murari, A. Muraro, I. Mustata, N. N. Asakura, F. Nabais, T. Nakano, E. Nardon, V. Naulin, M. F. F. Nave, I. Nedzelski, N. Neethiraj, G. Nemtsev, F. Nespoli, A. Neto, R. Neu, O. Neubauer, M. Newman, K. J. Nicholls, D. Nicolai, T. Nicolas, P. Nieckchen, P. Nielsen, M. P. S. Nightingale, E. Nilsson, D. Nishijima, C. Noble, M. Nocente, D. Nodwell, H. Nordman, I. Nunes, B. O’Meara, M. Oberkofler, B. Obryk, T. Odupitan, M. T. Ogawa, T. O’Gorman, M. Okabayashi, S. Olariu, M. O’Mullane, J. Ongena, F. Orsitto, B. I. Oswuigwe, N. Pace, D. Pacella, A. Page, A. Paget, D. Pagett, E. Pajuste, S. Palazzo, J. Pamela, S. Pamela, A. Panin, S. Panja, P. Papp, V. Parail, P. Paris, S. C. W. Parish, M. Park, A. Parsloe, R. Pasqualotto, I. J. Pearson, M. A. Pedrosa, R. Pereira, E. Perelli Cippo, Ch. Perez von Thun, C. Perez-Von-Thun, V. Pericoli-Ridolfini, A. Perona, S. Peruzzo, S. Peschanyi, M. Peterka, P. Petersson, G. Petravich, V. Petrzilka, D. Pfefferle, V. Philipps, A. Pietropaolo, M. Pillon, G. Pintsuk, P. Piovesan, A. Pires dos Reis, A. Pironti, F. Pisano, R. Pitts, C. Plusczyk, V. Plyusnin, N. Pomaro, O. Pompilian, P. J. Pool, S. Popovichev, F. Porcelli, C. Porosnicu, M. Porton, A. Pospieszczyk, G. Possnert, S. Potzel, T. Powell, K. Pozniak, J. Pozzi, V. Prajapati, R. Prakash, G. Prestopino, D. Price, R. Price, P. Prior, R. Prokopowicz, R. Proudfoot, P. Puglia, M. E. Puiatti, D. Pulley, K. Purahoo, T. Putterich, A. Quercia, E. Rachlew, M. Rack, J. Raeder, M. S. J. Rainford, G. Ramogida, S. Ranjan, J. Rasmussen, J. J. Rasmussen, K. Rathod, G. Ratta, C. Rayner, M. Rebai, D. Reece, A. Reed, D. Refy, B. Regan, J. Regana, M. Reich, P. Reid, M. Reinelt, M. L. Reinke, M. Reinke, D. Reiser, D. Reiter, D. Rendell, C. Reux, V. Riccardo, F. G. Rimini, M. Riva, J. E. C. Roberts, R. J. Robins, S. A. Robinson, T. Robinson, D. W. Robson, P. Roddick, R. Rodionov, V. Rohde, F. Romanelli, M. Romanelli, S. Romanelli, A. Romano, D. Rowe, S. Rowe, A. Rowley, M. Rubel, G. Rubinacci, L. Ruchko, M. Ruiz, C. Ruset, L. Ryc, J. Rzadkiewicz, S. Saarelma, R. Sabot, S. Sadakov, E. Safi, P. Sagar, G. Saibene, F. Saint-Laurent, M. Salewski, A. Salmi, F. Salzedas, U. Samm, D. Sandiford, P. Sandquist, P. Santa, M. I. K. Santala, F. Sartori, R. Sartori, R. Saunders, O. Sauter, R. Scannell, A. Scarabosio, T. Schlummer, V. Schmidt, O. Schmitz, S. Schmuck, M. Schneider, M. Scholz, K. Schopf, B. Schweer, G. Sergienko, A. Serikov, M. Sertoli, A. Shabbir, M. Shannon, M. M. J. Shannon, S. E. Sharapov, I. Shaw, S. R. Shaw, A. Shepherd, A. Shevelev, A. Shumack, M. Sibbald, B. Sieglin, C. Silva, P. A. Simmons, A. Sinha, S. K. Sipila, A. C. C. Sips, P. Siren, A. Sirinelli, H. Sjostrand, M. Skiba, R. Skilton, B. Slade, N. Smith, P. G. Smith, T. J. Smith, L. Snoj, S. Soare, E. R. Solano, S. Soldatov, P. Sonato, A. Sopplesa, J. Sousa, C. B. C. Sowden, C. Sozzi, A. Sparkes, T. Spelzini, F. Spineanu, G. Stables, I. Stamatelatos, M. F. Stamp, V. Stancalie, R. Stankiewicz, G. Stankunas, M. Stano, C. Stan-Sion, D. E. Starkey, M. J. Stead, M. Stejner, A. V. Stephen, M. Stephen, B. D. Stevens, D. Stoyanov, J. Strachan, P. Strand, M. Stransky, P. Strom, G. Stubbs, W. Studholme, F. Subba, H. P. Summers, Y. Sun, J. Svensson, N. Sykes, B. D. Syme, T. Szabolics, G. Szepesi, A. Szydlowski, T. T. Suzuki, F. Tabares, V. Takalo, B. Tal, T. Tala, A. R. Talbot, C. Taliercio, P. Tamain, C. Tame, M. Tardocchi, L. Taroni, K. A. Taylor, G. Telesca, N. Teplova, A. Terra, D. Testa, B. Teuchner, S. Tholerus, F. Thomas, J. D. Thomas, P. Thomas, A. Thompson, C.-A. Thompson, V. K. Thompson, L. Thomson, L. Thorne, P. A. Tigwell, N. Tipton, I. Tiseanu, H. Tojo, M. Z. Tokar, M. Tomes, P. Tonner, S. Tosti, M. Towndrow, P. Trimble, M. Tripsky, M. Tsalas, E. Tsitrone, D. Tskhakaya jun, O. Tudisco, I. Turner, M. M. Turner, M. Turnyanskiy, G. Tvalashvili, S. G. J. Tyrrell, Z. Ul-Abidin, D. Ulyatt, B. Unterberg, H. Urano, I. Uytdenhouwen, A. P. Vadgama, D. Valcarcel, M. Valisa, M. Valovic, D. Van Eester, W. Van Renterghem, G. J. van Rooij, C. A. F. Varandas, S. Varoutis, S. Vartanian, K. Vasava, V. Vdovin, J. Vega, G. Verdoolaege, R. Verhoeven, C. Verona, M. Vervier, E. Veshchev, D. Vezinet, J. Vicente, S. Villari, F. Villone, I. Vinyar, B. Viola, R. Vitelli, A. Vitins, M. Vlad, I. Voitsekhovitch, P. Vondracek, M. Vrancken, W. W. Pires de Sa, C. W. F. Waldon, M. Walker, M. Walsh, R. J. Warren, J. Waterhouse, N. W. Watkins, C. Watts, T. Wauters, M. W. Way, A. Webster, A. Weckmann, J. Weiland, H. Weisen, M. Weiszflog, S. Welte, J. Wendel, R. Wenninger, A. T. West, M. R. Wheatley, S. Whetham, A. M. Whitehead, B. D. Whitehead, P. Whittington, A. M. Widdowson, S. Wiesen, D. Wilkes, J. Wilkinson, M. Williams, A. R. Wilson, D. J. Wilson, H. R. Wilson, M. Wischmeier, G. Withenshaw, D. M. Witts, D. Wojciech, A. Wojenski, D. Wood, S. Wood, C. Woodley, U. Woznicka, J. Wright, J. Wu, L. Yao, D. Yapp, V. Yavorskij, M. G. Yoo, J. Yorkshades, C. Young, D. Young, I. D. Young, W. Zabolotny, J. Zacks, R. Zagorski, F. S. Zaitsev, R. Zanino, V. Zaroschi, K. D. Zastrow, W. Zeidner, A. Ziolkowski, V. Zoita, S. Zoletnik, I. Zychor, JET Contributors), In NUCLEAR FUSION, volume 55, 2015. (25th Fusion Energy Conference (FEC), Govt Russian Federat, St Petersburg, RUSSIA, OCT 13-18, 2014)
Bibtex Entry:
@article{ ISI:000363762900002,
Author = {Romanelli, F. and Abhangi, M. and Abreu, P. and Aftanas, M. and Afzal,
   M. and Aggarwal, K. M. and Aho-Mantila, L. and Ahonen, E. and Aints, M.
   and Airila, M. and Albanese, R. and Alegre, D. and Alessi, E. and
   Aleynikov, P. and Alfier, A. and Alkseev, A. and Allan, P. and Almaviva,
   S. and Alonso, A. and Alper, B. and Alsworth, I. and Alves, D. and
   Ambrosino, G. and Ambrosino, R. and Amosov, V. and Andersson, F. and
   Andersson Sunden, E. and Angelone, M. and Anghel, A. and Anghel, M. and
   Angioni, C. and Appel, L. and Apruzzese, G. and Arena, P. and Ariola, M.
   and Arnichand, H. and Arnoux, G. and Arshad, S. and Ash, A. and Asp, E.
   and Asunta, O. and Atanasiu, C. V. and Austin, Y. and Avotina, L. and
   Axton, M. D. and Ayres, C. and Bachmann, C. and Baciero, A. and Baiao,
   D. and Bailescu, V. and Baiocchi, B. and Baker, A. and Baker, R. A. and
   Balboa, I. and Balden, M. and Balshaw, N. and Bament, R. and Banks, J.
   W. and Baranov, Y. F. and Barlow, I. L. and Barnard, M. A. and Barnes,
   D. and Barnsley, R. and Baron Wiechec, A. and Baruzzo, M. and Basiuk, V.
   and Bassan, M. and Bastow, R. and Batista, A. and Batistoni, P. and
   Bauer, R. and Bauvir, B. and Bazylev, B. and Beal, J. and Beaumont, P.
   S. and Becoulet, A. and Bednarczyk, P. and Bekris, N. and Beldishevski,
   M. and Bell, K. and Belli, F. and Bellinger, M. and Belo, J. K. and
   Belo, P. and Belonohy, E. and Benterman, N. A. and Bergsaker, H. and
   Bernardo, J. and Bernert, M. and Berry, M. and Bertalot, L. and
   Beurskens, M. N. A. and Bieg, B. and Bielecki, J. and Biewer, T. and
   Bigi, M. and Bilkova, P. and Binda, F. and Bizarro, J. P. S. and
   Bjorkas, C. and Blackman, K. and Blackman, T. R. and Blanchard, P. and
   Blanco, E. and Blatchford, P. and Bobkov, V. and Boboc, A. and Bodnar,
   G. and Bogar, O. and Bolzonella, T. and Boncagni, L. and Bonham, R. and
   Bonheure, G. and Boom, J. and Booth, J. and Borba, D. and Borodin, D.
   and Botrugno, A. and Boulbe, C. and Boulting, P. and Bovert, K. V. and
   Bowden, M. and Bower, C. and Boyce, T. and Boyer, H. J. and Bradshaw, J.
   M. A. and Braic, V. and Breizman, B. and Bremond, S. and Brennan, P. D.
   and Brett, A. and Brezinsek, S. and Bright, M. D. J. and Brix, M. and
   Broeckx, W. and Brombin, M. and Brown, B. C. and Brown, D. P. D. and
   Brown, M. and Bruno, E. and Bucalossi, J. and Buch, J. and Buckley, M.
   A. and Bucko, K. and Budny, R. and Bufferand, H. and Bulman, M. and
   Bulmer, N. and Bunting, P. and Buratti, P. and Burcea, G. and Burckhart,
   A. and Buscarino, A. and Butcher, P. R. and Butler, N. K. and Bykov, I.
   and Byrne, J. and Byszuk, A. and Cackett, A. and Cahyna, P. and Cain, G.
   and Calabro, G. and Callaghan, C. P. and Campling, D. C. and Cane, J.
   and Cannas, B. and Capel, A. J. and Caputano, M. and Card, P. J. and
   Cardinali, A. and Carman, P. and Carralero, D. and Carraro, L. and
   Carvalho, B. B. and Carvalho, I. and Carvalho, P. and Casson, F. J. and
   Castaldo, C. and Cavazzana, R. and Cavinato, M. and Cazzaniga, A. and
   Cecconello, M. and Cecil, E. and Cenedese, A. and Centioli, C. and
   Cesario, R. and Challis, C. D. and Chandler, M. and Chandra, D. and
   Chang, C. S. and Chankin, A. and Chapman, I. T. and Chapman, S. C. and
   Chernyshova, M. and Chiru, P. and Chitarin, G. and Chouli, B. and Chung,
   N. and Ciraolo, G. and Ciric, D. and Citrin, J. and Clairet, F. and
   Clark, E. and Clatworthy, D. and Clay, R. and Clever, M. and Coad, J. P.
   and Coates, P. A. and Coccorese, V. and Cocilovo, V. and Coda, S. and
   Coelho, R. and Coenen, J. W. and Coffey, I. and Colas, L. and Collins,
   S. and Conboy, J. E. and Conroy, S. and Cook, N. and Coombs, D. and
   Cooper, D. and Cooper, S. R. and Corre, Y. and Corrigan, G. and Cortes,
   S. and Coster, D. and Couchman, A. S. and Cox, M. and Cox, M. P. and
   Cox, P. and Craciunescu, T. and Cramp, S. and Crisanti, F. and
   Cristescu, I. and Croci, G. and Croft, O. and Crombe, K. and Crowe, R.
   and Cruz, N. and Cseh, G. and Cull, K. and Cupido, L. and Curran, D. and
   Curuia, M. and Czarnecka, A. and Czarski, T. and Dalley, S. and Dalziel,
   A. and Darrow, D. and Davies, R. and Davis, W. and Day, C. and Day, I.
   E. and de la Cal, E. and de la Luna, E. and De Magistris, M. and de
   Pablos, J. L. and De Tommasi, G. and de Vries, P. C. and Deakin, K. and
   Deane, J. and Decker, J. and Degli Agostini, F. and Dejarnac, R. and
   Delabie, E. and den Harder, N. and Dendy, R. O. and Denner, P. and
   Devaux, S. and Devynck, P. and Di Maio, F. and Di Pace, L. and Dittmar,
   T. and Dodt, D. and Donne, T. and Dooley, P. and Dorling, S. E. and
   Dormido-Canto, S. and Doswon, S. and Douai, D. and Doyle, P. T. and
   Dreischuh, T. and Drewelow, P. and Drozdov, V. and Drozdowicz, K. and
   Dumont, R. and Dumortier, P. and Dunai, D. and Dunne, M. and Duran, I.
   and Durodie, F. and Dutta, P. and Duval, B. and Dux, R. and Dylst, K.
   and Dzysiuk, N. and Edappala, P. V. and Edwards, A. M. and Eich, Th. and
   Ekedahl, A. and Elevant, T. and El-Jorf, R. and Elsmore, C. G. and
   Ericsson, G. and Eriksson, A. and Eriksson, J. and Eriksson, L. G. and
   Esposito, B. and Esser, H. G. and Esteve, D. and Evans, G. E. and Evans,
   J. and Ewart, G. D. and Ewers, D. T. and Fagan, D. and Falie, D. and
   Farthing, J. W. and Fasoli, A. and Fattorini, L. and Faugeras, B. and
   Faustin, J. and Fawlk, N. and Federici, G. and Fedorczak, N. and Felton,
   R. C. and Fenzi, C. and Fernades, A. and Fernandes, H. and Ferreira, J.
   and Fessey, J. A. and Figini, L. and Figueiredo, A. and Figueiredo, J.
   and Fil, A. and Finburg, P. and Firdaouss, M. and Fischer, U. and
   Fittill, L. and Fitzgerald, M. and Flammini, D. and Flanagan, J. and
   Fleming, C. and Flinders, K. and Formisano, A. and Forsythe, L. and
   Fortuna, L. and Fortune, M. and Frasca, M. and Frassinetti, L. and
   Freisinger, M. and Fresa, R. and Frigione, D. and Fuchs, V. and Fyvie,
   J. and Gadomska, M. and Gal, K. and Galperti, C. and Galvao, R. and Gao,
   X. and Garavaglia, S. and Garcia, J. and Garcia-Carrasco, A. and
   Garcia-Munoz, M. and Gardner, M. and Garzotti, L. and Gaudio, P. and
   Gauthier, E. and Gaze, J. W. and Gear, D. F. and Gee, S. J. and Gelfusa,
   M. and Genangeli, E. and Gerasimov, S. and Gervasini, G. and Ghate, M.
   and Gherendi, M. and Giacalone, J. C. and Giacomelli, L. and Gibson, C.
   S. and Giegerich, T. and Gin, D. and Giovannozzi, E. and Girardo, J. B.
   and Giroud, C. and Giruzzi, G. and Gleason-Gonzalez, C. and Godwin, J.
   and Gohil, P. and Gojska, A. and Goloborod'ko, V. and Gomes, R. and
   Goncalves, B. and Goniche, M. and Gonzalez, S. and Goodsell, B. and
   Goodyear, A. and Gorini, G. and Goussarov, A. and Graham, B. and Graham,
   M. E. and Graves, J. and Grazier, N. and Green, N. R. and Greuner, H.
   and Grigore, E. and Griph, F. S. and Grisolia, C. and Grist, D. and
   Groth, M. and Grundy, C. N. and Gryaznevich, M. and Guard, D. and Gubb,
   D. and Guillemaut, C. and Guo, Y. and Utoh, H. H. and Hackett, L. J. and
   Hacquin, S. and Hagar, A. and Hakola, A. and Halitovs, M. and Hall, S.
   J. and Hallworth Cook, S. P. and Hammond, K. and Hart, J. and Harting,
   D. and Hartmann, N. and Haupt, T. D. V. and Hawkes, N. C. and Hawkins,
   J. and Haydon, P. W. and Hazel, S. and Heesterman, P. J. L. and Heinola,
   K. and Hellesen, C. and Hellsten, T. and Helou, W. and Hemming, O. N.
   and Hender, T. C. and Henderson, M. and Henriques, R. and Hepple, D. and
   Hermon, G. and Hidalgo, C. and Highcock, E. G. and Hill, J. W. and Hill,
   M. and Hillairet, J. and Hillesheim, J. and Hillis, D. and Hjalmarsson,
   A. and Hobirk, J. and Hogben, C. H. A. and Hogeweij, G. M. D. and
   Homfray, D. A. and Horacek, J. and Horton, A. R. and Horton, L. D. and
   Hotchin, S. P. and Hough, M. R. and Howarth, P. J. and Huber, A. and
   Huddleston, T. M. and Hughes, M. and Hunter, C. L. and Hurzlmeier, H.
   and Huygen, S. and Huynh, P. and Igitkhanov, J. and Iglesias, D. and
   Imrisek, M. and Ivanova, D. and Ivanova-Stanik, I. and Ivings, E. and
   Jachmich, S. and Jacobsen, A. S. and Jacquet, P. and Jakubowska, K. and
   James, J. and Janky, F. and Jarvinen, A. and Jaulmes, F. and Jednorog,
   S. and Jenkins, C. and Jenkins, I. and Jesko, K. and Joffrin, E. and
   Johnson, R. and Johnson, T. and Joita, L. and Jones, G. and Jones, T. T.
   C. and Joyce, L. and Jupen, C. and Hoshino, K. K. and Kallenbach, A. and
   Kalupin, D. and Kamiya, K. and Kaniewski, J. and Kantor, A. and
   Karhunen, J. and Kasprowicz, G. and Kaveney, G. and Kazakov, Y. and
   Keeling, D. L. and Keep, J. and Kempenaars, M. and Kennedy, C. and
   Kenny, D. and Khilkevich, E. and Kiisk, M. and Kim, H.-T. and Kim, H. S.
   and King, C. and King, D. and King, R. F. and Kinna, D. J. and Kiptily,
   V. and Kirov, K. and Kirschner, A. and Kizane, G. and Klepper, C. and
   Knaup, M. and Knipe, S. J. and Kobuchi, T. and Kochl, F. and Kocsis, G.
   and Kogut, D. and Koivuranta, S. and Koppen, M. and Koskela, T. and
   Koslowski, H. R. and Kotov, V. and Kowalska-Strzeciwilk, E. and
   Krasilnikov, A. and Krasilnikov, V. and Kreter, A. and Krieger, K. and
   Krivchenkov, Y. and Krivska, A. and Kruezi, U. and Ksiazek, I. and
   Kukushkin, A. and Kundu, A. and Kurki-Suonio, T. and Kwon, O. T. and
   Kyrytsya, V. and Laan, M. and Labate, C. and Laguardia, L. and Lam, N.
   and Lane, C. and Lang, P. T. and Lapins, J. and Lasa, A. and Last, J. R.
   and Lawson, A. and Lawson, K. D. and Lazaros, A. and Lazzaro, E. and
   Lee, S. and Leggate, H. J. and Lehnen, M. and Leichtle, D. and Leichuer,
   P. and Leipold, F. and Lengar, I. and Lennholm, M. and Lerche, E. and
   Leyland, M. and Leysen, W. and Liang, Y. and Likonen, J. and Lindholm,
   V. and Linke, J. and Linsmeier, Ch. and Lipschultz, B. and Litaudon, X.
   and Liu, G. and Liu, Y. and Lo Schiavo, V. P. and Loarer, T. and Loarte,
   A. and Lobel, R. C. and Lohr, N. and Lomas, P. J. and Lonnroth, J. and
   Lopez, J. and Lopez, J. M. and Louche, F. and Loving, A. B. and
   Lowbridge, S. and Lowry, C. and Luce, T. and Lucock, R. M. A. and Lukin,
   A. and Lungu, A. M. and Lungu, C. P. and Lupelli, I. and Lyssoivan, A.
   and Macheta, P. and Mackenzie, A. S. and Maddaluno, G. and Maddison, G.
   P. and Magesh, B. and Maget, P. and Maggi, C. F. and Maier, H. and
   Mailloux, J. and Maj, A. and Makkonen, T. and Makwana, R. and Malaquias,
   A. and Mansffield, F. and Mansfield, M. and Manso, M. E. and Mantica, P.
   and Mantsinen, M. and Manzanares, A. and Marandet, Y. and Marcenko, N.
   and Marchetto, C. and Marchuk, O. and Marinelli, M. and Marinucci, M.
   and Markovic, T. and Marocco, D. and Marot, L. and Marren, C. A. and
   Marsen, S. and Marshal, R. and Martin, A. and Martin, D. L. and Martin,
   Y. and Martin de Aguilera, A. and Martin-Solis, J. R. and Masiello, A.
   and Maslov, M. and Maslova, V. and Matejcik, S. and Mattei, M. and
   Matthews, G. F. and Matveev, D. and Matveev, M. and Maviglia, F. and
   Mayer, M. and Mayoral, M.-L. and Mazon, D. and Mazzotta, C. and McAdams,
   R. and McCarthy, P. J. and McClements, K. G. and McCormick, K. and
   McCullen, P. A. and McDonald, D. and Mcgregor, R. and McKean, R. and
   McKehon, J. and McKinley, R. and Meadows, I. and Meadows, R. C. and
   Medina, F. and Medland, M. and Medley, S. and Meigh, S. and Meigs, A. G.
   and Meneses, L. and Menmuir, S. and Merrigan, I. R. and Mertens, Ph. and
   Meshchaninov, S. and Messiaen, A. and Meszaros, B. and Meyer, H. and
   Miano, G. and Michling, R. and Middleton-Gear, D. and Miettunen, J. and
   Migliucci, P. and Militello-Asp, E. and Minucci, S. and Mirizzi, F. and
   Miyoshi, Y. and Mlynar, J. and Monakhov, I. and Monier-Garbet, P. and
   Mooney, R. and Moradi, S. and Mordijck, S. and Moreira, L. and Moreno,
   R. and Morgan, P. D. and Morgan, R. and Morley, L. and Morlock, C. and
   Morris, A. W. and Morris, J. and Moser, L. and Moulton, D. and Murari,
   A. and Muraro, A. and Mustata, I. and Asakura, N. N. and Nabais, F. and
   Nakano, T. and Nardon, E. and Naulin, V. and Nave, M. F. F. and
   Nedzelski, I. and Neethiraj, N. and Nemtsev, G. and Nespoli, F. and
   Neto, A. and Neu, R. and Neubauer, O. and Newman, M. and Nicholls, K. J.
   and Nicolai, D. and Nicolas, T. and Nieckchen, P. and Nielsen, P. and
   Nightingale, M. P. S. and Nilsson, E. and Nishijima, D. and Noble, C.
   and Nocente, M. and Nodwell, D. and Nordman, H. and Nunes, I. and
   O'Meara, B. and Oberkofler, M. and Obryk, B. and Odupitan, T. and Ogawa,
   M. T. and O'Gorman, T. and Okabayashi, M. and Olariu, S. and O'Mullane,
   M. and Ongena, J. and Orsitto, F. and Oswuigwe, B. I. and Pace, N. and
   Pacella, D. and Page, A. and Paget, A. and Pagett, D. and Pajuste, E.
   and Palazzo, S. and Pamela, J. and Pamela, S. and Panin, A. and Panja,
   S. and Papp, P. and Parail, V. and Paris, P. and Parish, S. C. W. and
   Park, M. and Parsloe, A. and Pasqualotto, R. and Pearson, I. J. and
   Pedrosa, M. A. and Pereira, R. and Perelli Cippo, E. and Perez von Thun,
   Ch. and Perez-Von-Thun, C. and Pericoli-Ridolfini, V. and Perona, A. and
   Peruzzo, S. and Peschanyi, S. and Peterka, M. and Petersson, P. and
   Petravich, G. and Petrzilka, V. and Pfefferle, D. and Philipps, V. and
   Pietropaolo, A. and Pillon, M. and Pintsuk, G. and Piovesan, P. and
   Pires dos Reis, A. and Pironti, A. and Pisano, F. and Pitts, R. and
   Plusczyk, C. and Plyusnin, V. and Pomaro, N. and Pompilian, O. and Pool,
   P. J. and Popovichev, S. and Porcelli, F. and Porosnicu, C. and Porton,
   M. and Pospieszczyk, A. and Possnert, G. and Potzel, S. and Powell, T.
   and Pozniak, K. and Pozzi, J. and Prajapati, V. and Prakash, R. and
   Prestopino, G. and Price, D. and Price, R. and Prior, P. and
   Prokopowicz, R. and Proudfoot, R. and Puglia, P. and Puiatti, M. E. and
   Pulley, D. and Purahoo, K. and Putterich, T. and Quercia, A. and
   Rachlew, E. and Rack, M. and Raeder, J. and Rainford, M. S. J. and
   Ramogida, G. and Ranjan, S. and Rasmussen, J. and Rasmussen, J. J. and
   Rathod, K. and Ratta, G. and Rayner, C. and Rebai, M. and Reece, D. and
   Reed, A. and Refy, D. and Regan, B. and Regana, J. and Reich, M. and
   Reid, P. and Reinelt, M. and Reinke, M. L. and Reinke, M. and Reiser, D.
   and Reiter, D. and Rendell, D. and Reux, C. and Riccardo, V. and Rimini,
   F. G. and Riva, M. and Roberts, J. E. C. and Robins, R. J. and Robinson,
   S. A. and Robinson, T. and Robson, D. W. and Roddick, P. and Rodionov,
   R. and Rohde, V. and Romanelli, F. and Romanelli, M. and Romanelli, S.
   and Romano, A. and Rowe, D. and Rowe, S. and Rowley, A. and Rubel, M.
   and Rubinacci, G. and Ruchko, L. and Ruiz, M. and Ruset, C. and Ryc, L.
   and Rzadkiewicz, J. and Saarelma, S. and Sabot, R. and Sadakov, S. and
   Safi, E. and Sagar, P. and Saibene, G. and Saint-Laurent, F. and
   Salewski, M. and Salmi, A. and Salzedas, F. and Samm, U. and Sandiford,
   D. and Sandquist, P. and Santa, P. and Santala, M. I. K. and Sartori, F.
   and Sartori, R. and Saunders, R. and Sauter, O. and Scannell, R. and
   Scarabosio, A. and Schlummer, T. and Schmidt, V. and Schmitz, O. and
   Schmuck, S. and Schneider, M. and Scholz, M. and Schopf, K. and Schweer,
   B. and Sergienko, G. and Serikov, A. and Sertoli, M. and Shabbir, A. and
   Shannon, M. and Shannon, M. M. J. and Sharapov, S. E. and Shaw, I. and
   Shaw, S. R. and Shepherd, A. and Shevelev, A. and Shumack, A. and
   Sibbald, M. and Sieglin, B. and Silva, C. and Simmons, P. A. and Sinha,
   A. and Sipila, S. K. and Sips, A. C. C. and Siren, P. and Sirinelli, A.
   and Sjostrand, H. and Skiba, M. and Skilton, R. and Slade, B. and Smith,
   N. and Smith, P. G. and Smith, T. J. and Snoj, L. and Soare, S. and
   Solano, E. R. and Soldatov, S. and Sonato, P. and Sopplesa, A. and
   Sousa, J. and Sowden, C. B. C. and Sozzi, C. and Sparkes, A. and
   Spelzini, T. and Spineanu, F. and Stables, G. and Stamatelatos, I. and
   Stamp, M. F. and Stancalie, V. and Stankiewicz, R. and Stankunas, G. and
   Stano, M. and Stan-Sion, C. and Starkey, D. E. and Stead, M. J. and
   Stejner, M. and Stephen, A. V. and Stephen, M. and Stevens, B. D. and
   Stoyanov, D. and Strachan, J. and Strand, P. and Stransky, M. and Strom,
   P. and Stubbs, G. and Studholme, W. and Subba, F. and Summers, H. P. and
   Sun, Y. and Svensson, J. and Sykes, N. and Syme, B. D. and Szabolics, T.
   and Szepesi, G. and Szydlowski, A. and Suzuki, T. T. and Tabares, F. and
   Takalo, V. and Tal, B. and Tala, T. and Talbot, A. R. and Taliercio, C.
   and Tamain, P. and Tame, C. and Tardocchi, M. and Taroni, L. and Taylor,
   K. A. and Telesca, G. and Teplova, N. and Terra, A. and Testa, D. and
   Teuchner, B. and Tholerus, S. and Thomas, F. and Thomas, J. D. and
   Thomas, P. and Thompson, A. and Thompson, C.-A. and Thompson, V. K. and
   Thomson, L. and Thorne, L. and Tigwell, P. A. and Tipton, N. and
   Tiseanu, I. and Tojo, H. and Tokar, M. Z. and Tomes, M. and Tonner, P.
   and Tosti, S. and Towndrow, M. and Trimble, P. and Tripsky, M. and
   Tsalas, M. and Tsitrone, E. and Tskhakaya jun, D. and Tudisco, O. and
   Turner, I. and Turner, M. M. and Turnyanskiy, M. and Tvalashvili, G. and
   Tyrrell, S. G. J. and Ul-Abidin, Z. and Ulyatt, D. and Unterberg, B. and
   Urano, H. and Uytdenhouwen, I. and Vadgama, A. P. and Valcarcel, D. and
   Valisa, M. and Valovic, M. and Van Eester, D. and Van Renterghem, W. and
   van Rooij, G. J. and Varandas, C. A. F. and Varoutis, S. and Vartanian,
   S. and Vasava, K. and Vdovin, V. and Vega, J. and Verdoolaege, G. and
   Verhoeven, R. and Verona, C. and Vervier, M. and Veshchev, E. and
   Vezinet, D. and Vicente, J. and Villari, S. and Villone, F. and Vinyar,
   I. and Viola, B. and Vitelli, R. and Vitins, A. and Vlad, M. and
   Voitsekhovitch, I. and Vondracek, P. and Vrancken, M. and Pires de Sa,
   W. W. and Waldon, C. W. F. and Walker, M. and Walsh, M. and Warren, R.
   J. and Waterhouse, J. and Watkins, N. W. and Watts, C. and Wauters, T.
   and Way, M. W. and Webster, A. and Weckmann, A. and Weiland, J. and
   Weisen, H. and Weiszflog, M. and Welte, S. and Wendel, J. and Wenninger,
   R. and West, A. T. and Wheatley, M. R. and Whetham, S. and Whitehead, A.
   M. and Whitehead, B. D. and Whittington, P. and Widdowson, A. M. and
   Wiesen, S. and Wilkes, D. and Wilkinson, J. and Williams, M. and Wilson,
   A. R. and Wilson, D. J. and Wilson, H. R. and Wischmeier, M. and
   Withenshaw, G. and Witts, D. M. and Wojciech, D. and Wojenski, A. and
   Wood, D. and Wood, S. and Woodley, C. and Woznicka, U. and Wright, J.
   and Wu, J. and Yao, L. and Yapp, D. and Yavorskij, V. and Yoo, M. G. and
   Yorkshades, J. and Young, C. and Young, D. and Young, I. D. and
   Zabolotny, W. and Zacks, J. and Zagorski, R. and Zaitsev, F. S. and
   Zanino, R. and Zaroschi, V. and Zastrow, K. D. and Zeidner, W. and
   Ziolkowski, A. and Zoita, V. and Zoletnik, S. and Zychor, I. and JET
   Contributors},
Title = {{Overview of the JET results}},
Journal = {{NUCLEAR FUSION}},
Year = {{2015}},
Volume = {{55}},
Number = {{10}},
Month = {{OCT}},
Note = {{25th Fusion Energy Conference (FEC), Govt Russian Federat, St
   Petersburg, RUSSIA, OCT 13-18, 2014}},
Organization = {{State Atom Energy Corp Rosatom}},
DOI = {{10.1088/0029-5515/55/10/104001}},
Article-Number = {{104001}},
ISSN = {{0029-5515}},
EISSN = {{1741-4326}},
ResearcherID-Numbers = {{Cruz, Nuno Sergio/K-4893-2015
   Chitarin, Giuseppe/H-6133-2012
   Moser, Lucas/I-8086-2017
   Plyusnin, Vladislav/N-1253-2013
   Carralero, Daniel/K-4173-2017
   Liang, Yunfeng/K-8943-2017
   Coenen, Jan Willem/K-7802-2013
   Unterberg, Bernhard/L-3147-2017
   Linsmeier, Christian/H-7653-2013
   Teplova, Natalia/L-7982-2017
   Imrisek, Martin/H-4736-2014
   Pisano, Fabio/M-3888-2017
   Galvao, Ricardo/J-9858-2012
   Marot, Laurent/A-5834-2008
   Hidalgo, Carlos/H-6109-2015
   Solano, Emilia/A-1212-2009
   leipold, frank/A-3216-2012
   Nunes, Isabel/D-1627-2017
   Rasmussen, Jens Juul/A-2757-2012
   Dendy, Richard/A-4533-2009
   Neu, Rudolf /B-4438-2010
   Horacek, Jan/G-8301-2014
   Vondracek, Petr/G-6786-2014
   Watkins, Nicholas/C-5140-2008
   Salewski, Mirko/C-7104-2008
   Ferreira Nunes, Isabel/K-5903-2015
   Janky, Filip/G-9283-2014
   Baciero, Alfonso/B-4942-2008
   Nave, Maria/A-5581-2013
   Maviglia, Francesco/H-5481-2012
   Gelfusa, Michela/C-4979-2014
   Krieger, Karl/F-9762-2014
   Gorini, Giuseppe/H-9595-2016
   Bizarro, Joao P. S./F-4124-2011
   Ruiz, Mariano/H-3309-2011
   Putterich, Thomas/A-6962-2012
   Brezinsek, Sebastijan/B-2796-2017
   ramogida, giuseppe/B-8165-2017
   Mantica, Paola/K-3033-2012
   Douai, David/H-2848-2012
   Groth, Mathias/G-2227-2013
   TIseanu, Ion/G-1930-2011
   De Tommasi, Gianmaria/A-8787-2012
   Peterka, Matej/G-2899-2014
   Naulin , Volker/A-2419-2012
   Mlynar, Jan/G-9941-2014
   Fernandes, Horacio/E-3292-2012
   Stejner, Morten/J-8218-2016
   Shevelev, Alexander/K-7526-2015
   Verdoolaege, Geert/I-4655-2012
   faugeras, blaise/N-1788-2016
   Porosnicu, Corneliu/C-3358-2011
   de Sa, Wanderley/D-8611-2012
   Coelho, Rui/N-2692-2013
   Ariola, Marco/C-4633-2012
   Chapman, Sandra/C-2216-2008
   Coster, David/B-4311-2010
   Koppen, Martin/P-8880-2015
   Blanco, Emilio/F-8893-2016
   Fresa, Raffaele/I-3330-2012
   Albanese, Raffaele/B-5394-2016
   Decker, Joan/B-7779-2010
   Figueiredo, Antonio/F-9261-2011
   Lang, Peter/H-2507-2013
   Lipschultz, Bruce/J-7726-2012
   Silva, Carlos/L-6490-2013
   Goncalves, Bruno/H-8679-2012
   Sorin, Soare/N-7913-2017
   Aints, Mart/O-2287-2017
   Paris, Peeter/O-2330-2017
   Markovic, Tomas/H-1404-2014
   Alegre Castro, Daniel/L-3270-2014
   Tomes, Matej/K-1904-2015
   }},
ORCID-Numbers = {{Cruz, Nuno Sergio/0000-0002-3976-4871
   Chitarin, Giuseppe/0000-0003-3060-8466
   Moser, Lucas/0000-0003-1766-9942
   Plyusnin, Vladislav/0000-0003-1277-820X
   Carralero, Daniel/0000-0002-7824-3307
   Liang, Yunfeng/0000-0002-9483-6911
   Coenen, Jan Willem/0000-0002-8579-908X
   Unterberg, Bernhard/0000-0003-0866-957X
   Linsmeier, Christian/0000-0003-0404-7191
   Imrisek, Martin/0000-0003-0967-7758
   Pisano, Fabio/0000-0003-0162-0562
   Marot, Laurent/0000-0002-1529-9362
   Solano, Emilia/0000-0002-4815-3407
   Rasmussen, Jens Juul/0000-0002-3543-690X
   Neu, Rudolf /0000-0002-6062-1955
   Horacek, Jan/0000-0002-4276-3124
   Vondracek, Petr/0000-0003-0125-9252
   Watkins, Nicholas/0000-0003-4484-6588
   Salewski, Mirko/0000-0002-3699-679X
   Ferreira Nunes, Isabel/0000-0003-0542-1982
   Nave, Maria/0000-0003-2078-6584
   Gelfusa, Michela/0000-0001-5158-7292
   Krieger, Karl/0000-0003-0427-8184
   Gorini, Giuseppe/0000-0002-4673-0901
   Bizarro, Joao P. S./0000-0002-0698-6259
   Ruiz, Mariano/0000-0002-1337-0110
   Putterich, Thomas/0000-0002-8487-4973
   Brezinsek, Sebastijan/0000-0002-7213-3326
   TIseanu, Ion/0000-0001-6740-8535
   De Tommasi, Gianmaria/0000-0002-8509-7176
   Peterka, Matej/0000-0003-4352-8895
   Naulin , Volker/0000-0001-5452-9215
   Mlynar, Jan/0000-0003-4718-4321
   Fernandes, Horacio/0000-0001-6542-7767
   Stejner, Morten/0000-0003-1300-8135
   Shevelev, Alexander/0000-0001-7227-8448
   Verdoolaege, Geert/0000-0002-2640-4527
   de Sa, Wanderley/0000-0002-8821-8412
   Rasmussen, Jesper/0000-0002-3947-1518
   Gaudio, Pasqualino/0000-0003-0861-558X
   Batista, Antonio/0000-0002-2430-2543
   Fernandes, Ana/0000-0003-4155-7035
   Carvalho, Bernardo/0000-0002-8790-8999
   Figueiredo, J./0000-0003-1356-7666
   Frassinetti, Lorenzo/0000-0002-9546-4494
   Belonohy, Eva/0000-0002-1045-4634
   Meneses, Luis/0000-0001-5781-9744
   Tabares, Francisco/0000-0001-7045-8672
   Casson, Francis/0000-0001-5371-5876
   Pajuste, Elina/0000-0003-1036-4679
   RUBINACCI, Guglielmo/0000-0003-0851-1035
   CENEDESE, ANGELO/0000-0003-2249-5094
   Coelho, Rui/0000-0002-1127-1661
   Ariola, Marco/0000-0002-8660-8468
   Chapman, Sandra/0000-0003-0053-1584
   Coster, David/0000-0002-2470-9706
   Koppen, Martin/0000-0003-3150-4458
   Blanco, Emilio/0000-0002-1323-7547
   Fresa, Raffaele/0000-0001-5140-0299
   Albanese, Raffaele/0000-0003-4586-8068
   Decker, Joan/0000-0003-0220-2653
   Figueiredo, Antonio/0000-0003-0487-8956
   Lang, Peter/0000-0003-1586-8518
   Lipschultz, Bruce/0000-0001-5968-3684
   Silva, Carlos/0000-0001-6348-0505
   Neto, Andre/0000-0003-3875-3561
   Buscarino, Arturo/0000-0001-5782-8982
   Braic, Viorel/0000-0001-8132-1049
   Mayer, Matej/0000-0002-5337-6963
   Prestopino, Giuseppe/0000-0002-2916-5883
   Baron-Wiechec, Aleksandra/0000-0001-9458-6679
   GARAVAGLIA, SAUL FRANCESCO/0000-0002-8433-1901
   garcia-munoz, manuel/0000-0002-3241-502X
   Carvalho, Ivo/0000-0002-2458-8377
   Koskela, Tuomas/0000-0002-5813-6539
   Vitelli, Riccardo/0000-0002-0450-8704
   Gomes, Rui B./0000-0001-6606-2755
   Leggate, Huw/0000-0002-1582-0330
   Reiser, Dirk/0000-0002-2667-4818
   Almaviva, Salvatore/0000-0002-8671-9969
   Eriksson, Jacob/0000-0002-0892-3358
   Neubauer, Olaf/0000-0002-4516-4397
   Pintsuk, Gerald/0000-0001-5552-5427
   Pereira, Rita C./0000-0002-3834-3709
   Goncalves, Bruno/0000-0003-0670-1214
   Sorin, Soare/0000-0002-3803-2724
   Aints, Mart/0000-0001-7062-3260
   Paris, Peeter/0000-0002-0829-7510
   Markovic, Tomas/0000-0003-4607-3881
   Alegre Castro, Daniel/0000-0002-1665-7811
   Tomes, Matej/0000-0001-9477-8398
   Ferreira, Jorge/0000-0001-5015-7207
   Lupelli, Ivan/0000-0001-5053-1502
   Borba, Duarte/0000-0001-5305-2857
   Snoj, Luka/0000-0003-3097-5928}},
Unique-ID = {{ISI:000363762900002}},
}